Půjčky pro dlužníky jsou půjčky speciálně vytvořené pro lidi, kteří mají již několik půjček a úvěrů a zároveň se dostaly do registru dlužníků. Půjčky pro dlužníky mají tedy šanci získat i lidé, kteří jsou vedeni v negativní části registru dlužníků.

Záznam v negativní části registru dlužníků

Registr dlužníků je velký registr, kam zanamenávají veškeré finanční instituce informace o všech půjčkách, úvěrech a hypotékách svých klientů. Každá půjčka se zaznamená do pozitivní části registru dlužníků, lidé kteří neplatily řádné své půjčky se dostaly do negativní části registru dlužníků. Tito lidé pak nemají šanci získat žádnou půjčku u které se prověřuje registr dlužníků. Právě pro tyto lidi jsou určeny speciální půjčky pro dlužníky.

Nebankovní půjčky pro dlužníky

Půjčky pro dlužníky vám určitě neposkytne žádná banka, banky si totiž vždy striktně hlídají bonitu klienta a banky vám nikdy nepůjčí pokud máte nějaký ten záznam v registru dlužníků. Půjčky pro dlužníky proto poskytují nebankovní společnosti. Nebankovní společnosti se právě specializují na méně bonitní klienty, kteří mají již záznam v registru dlužníků. Nebankovní společnosti sice půjčí téměř každému, ale je třeba tam počítat s vyššími ročními úroky a celkově je taková půjčka či úvěr dražší.

Co musíte splňovat u půjčky pro dlužníky ?

Abyste si mohli vzít nějaké půjčky pro dlužníky, tak vám musí být více než 18 let a musíte být způsobilý k podpisu smlouvy. Budete také potřebovat dva doklady o vaší totožnosti. Nejčastěji se používá občanský průkaz a cestovní pas.

Půjčky pro dlužníky – na co si dát pozor ve smlouvě

U smlouvy této půjčky si dávejte pozor na tyto údaje:

  • vyšše ročního úroku
  • vyšší RPSN
  • sankční poplatky
  • rozhodčí doložky
  • poplatky za vedení úvěrového účetu
  • další skryté poplatky
  • v článku smlouva o půjčce vzor se můžete podívat jak má vypadat takové smlouva o půjčce.